top of page

Liečba degeneratívneho ochorenia pohybového systému

Liečba degeneratívneho ochorenia pohybového systému patentovanou technológiou ACRS Sanakin ®.

 

Patentovaný systém na získavanie koncentrovaného, telu vlastného, liečivého séra „ACRS“.

ACRS / 'Autologous cytokine rich serum' alebo po slovensky 'Autológnymi cytokínmi obohatené sérum'/ je telu vlastné krvné sérum, bohaté na cytokíny a rastové faktory, ktoré má silné a rýchle protizápalové a analgetické účinky. 

 

ACRS vzniká patentovanou technológiou Sanakin®, ktorej podstatou je stimulácia krvných buniek k produkcii veľkého množstva telu vlastných liečivých proteínov. 

 

ACRS je silnou „biologickou zbraňou“ proti akémukoľvek zápalu, degeneratívnemu procesu na kĺboch, či mäkkých tkanivách. Koncentrované imunitné proteíny podporujú vlastné hojivé sily organizmu a regeneráciu buniek. 

 

ACRS je používané v ortopédii, chirurgii, rehabilitácii, dermatológii, stomatológii, neurológii a gynekológii či v estetickej medicíne.

 

Je veľmi dobre tolerované, účinkuje okamžite a môže sa podávať opakovane, bez rizika predávkovania či rezistencie na liečbu.

 

Pri problémoch s pohybovým systémom spomaľuje degeneratívny proces na chrupavkách kĺbov, zlepšuje elasticitu mäkkého tkaniva šliach, svalov a fascií či kože.

 

Hoci je často využívané až ako posledná možnosť konzervatívnej liečby pred operáciou, napr. výmenou kĺbu, jeho použitie nachádza čoraz viac priaznivcov v preventívnej, či naturálnej medicíne.

Výhody ACRS Sanakin®:

 • Látka telu vlastná a teda bez možnosti alergickej reakcie

 • Výrazný protizápalový a analgetický efekt

 • Podporuje vlastné regeneračné schopnosti tela

 • Veľmi dobrá znášanlivosť pacientom, bez vedľajších účinkov

 • Zlepšuje kvalitu zdravia a života

 • Jednoduché použitie a dobre tolerovaná aplikácia

„Telo má vlastné regeneračné schopnosti a preto sa môže liečiť samo.“

Tento pohľad je základnou myšlienkou novo navrhnutej technológie, pomocou ktorej môže lekár liečiť zápalové a degeneratívne ochorenia pohybového systému (napr. artritídy) a súčasne zmierňovať a odstraňovať bolesti. 

 

V porovnaní s inými formami terapií, ponúka technológia Sanakin® jedinečnú možnosť čisto biologickej liečby, prostredníctvom látok telu vlastných.

 • Doporučené dávkovanie ACRS je 1x týždenne po dobu 3-5 týždňov. 

 • Efekt liečby je rovnaký pri podaní priamo do kĺbu alebo do jeho okolia. 

 • Podanie okolo kĺbu je jednoduché a veľmi dobre prijímané pacientami. 

 • Odpadá riziko „nesprávneho“, či „zlého“ podania.

Nie všetky liečivé séra sú rovnaké

Ak sa rozhodujete pre liečbu aktivovaným sérom alebo plazmou, je dôležité  rozpoznať prítomnosť či neprítomnosť cudzorodých látok v procese „výroby“. Rovnako aj aké liečivé účinky je možné očakávať a za akú dlhú dobu.

 

SANAKIN ® sérum nemá pridané aditíva, tzn., nemá vedľajšie účinky ani alergické reakcie. Liečivé látky sa uvoľňujú z krvných buniek mechanicky- špeciálnym povrchom sklenených guličiek 

 

SANAKIN ® sérum má vysoký obsah účinných látok, ktoré vznikajú počas 3 hodinovej kultivácie pri teplote blízkej hodnote v ľudskom tele, čo je (podľa vedeckých štúdii) optimálna doba  a teplota na získanie 3-5 násobku množstva liečivých látok.

 

SANAKIN ® sérum má rýchly nástup protizápalového a analgetického účinku. K regenerácii tkaniva dochádza postupne.


Na rozdiel od PRP - (Platelet Rich Plasma), ktorá má vysoký obsah krvných doštičiek (trombocytov) a jej účinok je prednostne regeneračný.

Príprava koncentrovaného séra ACRS Sanakin®

 • 10 ml krvi odoberie lekár pacientovi zo žily  

 • Následne je kultivovaná unikátnou SANAKIN® technológiou po dobu 3 hodín. Špeciálny povrch  sklenených guličiek v skúmavke napodobňuje zápal a krvné bunky odpovedajú produkciou protizápalových látok vo vysokej koncentrácii (3-5x viac ako za normálnych kľudových podmienok).  

 • Po ukončení kultivácie je sérum očistené od pevných súčastí krvi 

 • Vzniknutý objem 3-5ml je takto pripravený na podanie pacientovi.

 • Ihneď po aplikácii podľa princípu párovania (key- lock princip) obsadia protizápalové bunky príslušné receptory a zastavujú priebeh zápalových či degeneratívnych procesov. Umožnia tým telu začať regeneráciu tkanív.

Cena

Cena 1 dávky je 200 Eur. V rámci štúdie prebiehajúcej v Trenčíne a v Novom Meste nad Váhom, je do konca roka 2021 cena znížená na 150 Eur za dávku. Doporučené dávkovanie ACRS Sanakinje 1x týždenne po dobu 3-5 týždňov. 

Ako sa objednať?

Ak vás zaujala možnosť liečby ACRS Sanakin, bližšie informácie získate u nášho lekára na emailovej adrese chirosa@chirosa.sk.

chirosa chirurgicka ambulancia mudr samek roman

Piešťanská 2549/4

Nové Mesto nad Váhom 915 01

bottom of page