Search

Epilácia laserom - podľa čoho sa rozhodovať?

Pre maximálnu spokojnosť je potrebné pri výbere zohľadniť viacero hľadísk, preto vám ponúkame zopár užitočných rád, ktoré vám uľahčia rozhodovanie.

zdroj: Adobe Stock


Ak chcete svoj čas stráviť efektívnejšie a premýšľate nad trvalým odstránením ochlpenia, laserová epilácia je tou najpopulárnejšou a zároveň najúčinnejšou metódou. Poradíme vám, čo zvážiť pri výbere a kde tento estetický zákrok podstúpiť.


Kritériá

zdroj: Adobe Stock


Prvým krokom je mať jasno vo svojich preferenciách. Niektoré kliniky poskytujú ošetrenie laserom ktorý je síce lacnejší, no zároveň aj bolestivejší, a preto nevhodný pre osoby s nízkym prahom bolesti. Inde sa môžete stretnúť so starším typom prístroja, pri ktorom je potrebné opakovať zákrok častejšie ako pri novších typoch.


Internet ponúka množstvo dostupných zdrojov, no nie všetky obsahujú relevantné informácie. Takisto si dávajte pozor na diskusné fóra, kde sa často vyskytujú neoverené rady a množstvo neodborných názorov.


Preto sme sa rozhodli pozbierať vedomosti z overených zdrojov a tiež sa spýtať expertov v oblasti, aby sa s nami podelili o svoje praktické znalosti a tipy.


Názory odborníkov


Čo si o laserovej epilácii myslí odborník? Spýtali sme sa nato dermatologičky MUDr. Petry Kňažekovej, ktorú môžte sledovať na jej stránke Doktorkou z lásky a chirurga z Chirosa.sk MUDr. Romana Sameka.


MUDr. Petra Kňažeková, dermatológ, @doktorkou.z.lasky

"Jedným z ošetrení laserom, ktoré často odporúčam svojim klientom je laserová epilácia. Tento zákrok je výdobytkom dnešnej doby, keďže si vie poradiť s nežiadúcim ochlpením, ale zároveň pomôcť s riešením často sa opakujúceho problému v podobe nepríjemných zarastajúcich chĺpkov. Dôležité je si vybrať kliniku a skúseného špecialistu, ktorý Vám na mieru podľa typu Vašej pleti a ochlpenia odporučí laserové ošetrenie a vysvetlí celý proces."


- MUDr. Petra Kňažeková

MUDr. Roman Samek, chirurg


"Z vlastných skúseností viem, že vačšinu pacientov nezaujíma technická stránka medicínskeho prístroja, iba jeho konkrétny efekt a konečný výsledok. V prípade laserových zákrokov vám odporúčam spraviť výnimku a vytvoriť si prehľad o kvalite a efektivite jednotlivých prístrojov. Pomože vám to hlavne pri rozhodovaní a v konečnom dôsledku ušetrí čas a peniaze."


- MUDr. Roman Samek


1. Laser / Prístroj

zdroj: Adobe Stock


Najdôležitejšie je rozhodnúť sa pre spôsob, akým si necháte chĺpky odstrániť. Dnešná doba ponúka širokú škálu možností.


Môžete si vybrať lacnejšiu no trochu bolestivú metódu pomocou IPL lampy alebo naopak efektívnu epiláciu laserom Alexandrite. Najčastejšie sa pri zákroku môžete stretnúť s prístrojom Alexandrite od značky Candela, no kliniky, ktoré sa rozhodli do prístroja investovať s cieľom ponúknuť kvalitu a zároveň komfort, používajú prístroje od firmy DEKA.


Alexandrite laser


Najbežnejšou variantou, ktorú využívajú kvalitné kliniky, sú alexandritové lasery. Veľmi však záleží na tom, kto je ich výrobcom.